Dotacje unijne w październiku 2017

Przedsiębiorcy zainteresowani pozyskaniem środków finansowych na działalność firm mają do dyspozycji 28 konkursów z programów ogólnopolskich, 9 konkursów z programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej oraz 3 konkursy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury.
Ministerstwo Rozwoju opublikowało na stronie internetowej ofertę wszystkich naborów unijnych, które ruszają na początku października lub trwają w tym miesiącu.
 
Między innymi można pozyskać pieniądze na:
 1. Badania i rozwój
  Rozpoczną się dwa konkursy w ramach tzw. „szybkiej ścieżki”, skierowane do mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Nabory będą dotyczyć opracowania nowego produktu lub usługi i wymagać będą przeprowadzenia badań przemysłowych albo eksperymentalnych prac rozwojowych.
 2. Innowacje
  INNOSBZ i INNOSTAL to konkursy dotyczące prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. Nabory skierowane są do przedsiębiorców i konsorcjów złożonych z przedsiębiorstw. Wśród kosztów kwalifikowanych znajdują się m.in. badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe albo eksperymentalne prace rozwojowe.
 3. Efektywność energetyczną
  Duże przedsiębiorstwa mogą dofinansować inwestycje polegające na budowie nowych lub zwiększeniu mocy istniejących jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła.
 
Szczegółowe informacje o wszystkich trwających naborach znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju.

Udostępnij artykuł

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • StumbleUpon
 • Add to favorites
 • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.