Drugi etap internacjonalizacji – konkurs

1 lutego 2017 roku rozpoczął się nabór wniosków, w którym mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, z opracowanym w pierwszym etapie modelem biznesowym w zakresie internacjonalizacji, mają szansę na kolejne dofinansowanie. Wnioski o dofinansowanie będzie przyjmować Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości do 29 września 2017 r. Konkurs podzielony jest na etapy i obejmuje nabór wniosków w danym miesiącu kalendarzowym, ich ocenę oraz opublikowanie listy ocenionych projektów.

W puli konkursu jest 30 mln zł. Firmy mogą zdobyć nawet 500 tys. zł na przygotowanie do wdrożenia modelu biznesowego opracowanego w pierwszym etapie wsparcia. Środki mogą przeznaczyć m.in. na doradztwo w zakresie nawiązania relacji z partnerami zagranicznymi i dostosowania produktu do docelowego rynku, udział w targach, wystawach i misjach handlowych czy też zakup oprogramowania służącego automatyzacji procesów biznesowych związanych z internacjonalizacją ich działalności.

O szczegółach naboru można przeczytać na stronie PARP.

W marcu 2017 roku ogłoszony zostanie kolejny konkurs dotyczący ekspansji zagranicznej firm, w którym wsparcie udzielane będzie bez podziału na  etapy. Firmy zainteresowane dotacją z Programu będą musiały dołączyć do składanego wniosku już gotowy, opracowany we własnym zakresie model biznesowy związany z internacjonalizacją biznesu. Nabór wniosków planowany jest od kwietnia do czerwca 2017 r. Kwota zaplanowana na ten konkurs to 200 000 000 zł.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.