Drugi etap konkursu „Wzór na konkurencję”

Przedsiębiorcy, którzy z sukcesem zakończyli pierwszy etap konkursu „Wzór na konkurencję” i mają zatwierdzony wniosek o płatność, mogą starać się o wsparcie w ramach drugiego etapu działania.

Po przeprowadzeniu analizy potencjału i potrzeb wzorniczych produktów firmy, której wynikiem jest strategia wzornicza (pierwszy etap), przedsiębiorcy mogą uzyskać finansowanie na wdrożenie działań z wykorzystaniem procesów projektowania (drugi etap).

Wsparcie w ramach drugiego etapu obejmie:
• usługi doradcze niezbędne do realizacji projektu wzorniczego;
• zakup urządzeń i maszyn oraz wartości niematerialnych i prawnych (wyłącznie w przypadku innowacji produktowych).

30 maja 2018 r. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczyna nabór wniosków. Każda z dwunastu rund obejmuje nabór projektów w danym miesiącu kalendarzowym, ocenę kryteriów wyboru, rozstrzygnięcie i opublikowanie listy przedsięwzięć, które spełniły kryteria wyboru i zostały wybrane do dofinansowania.

Pula środków dla firm mikro, małych i średnich wynosi 250 000 000 zł. Maksymalna kwota dofinansowania projektu wynosi 3 000 000 zł w przypadku wdrażania innowacji produktowej lub   1 000 000 zł w przypadku wdrażania innowacji innych niż produktowa.

Maksymalny poziom wsparcia wynosi 70% kosztów kwalifikowanych w przypadku małych przedsiębiorców i 60% w przypadku średnich przedsiębiorców (regionalna pomoc inwestycyjna) oraz 50% w przypadku usług doradczych.

Pełna dokumentacja konkursu.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.