Huta szkła inwestuje w Działdowie

Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej otrzymała 25.08.2017 r. firma Heinz Glas Działdowo sp. z o.o. Decyzja dotycząca realizacji inwestycji została podpisana przez Zarząd W-M SSE S.A.: Prezesa – Grzegorza Smolińskiego oraz Wiceprezes – Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg.

Przedmiotem projektu jest rozbudowa istniejącego zakładu oraz zakup technologii, która zagwarantuje zwiększenie zdolności produkcyjnych przedsiębiorstwa o ponad 85%. Planowane jest wyposażenie zakładu w innowacyjne linie technologiczne, maszyny i urządzenia do produkcji szkła (np. instalacja do topienia szkła z wanną szklarską, automaty szklarskie do formowania produktów). W wyniku realizacji inwestycji możliwa będzie produkcja szkła znacznie lepszej jakości, zwiększenie ilości oferowanych produktów oraz wprowadzenie do oferty nowych (np. butelek alkoholowych typu premium oraz butelek o większych gabarytach). Zastosowanie nowej technologii pozwoli na zmniejszenie ilości stłuczki poprodukcyjnej oraz ograniczenie błędów na wszystkich etapach produkcji.

W ramach projektu Heinz Glas Działdowo sp. z o.o.  zadeklarowała poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 87 050 000 złotych, zwiększenie dotychczasowego zatrudnienia o minimum 50 nowych osób oraz utrzymanie liczby pracowników na poziomie co najmniej 547 ludzi. Inwestycja będzie realizowana na nieruchomości o powierzchni 2,9040 ha.

Tradycja wytwarzania szkła przez rodzinę Heinz sięga roku 1523, zaś tradycja przedsiębiorstwa Heinz Glas rozpoczyna się w 1622 r. Obecnie Heinz Glas należy do światowych liderów na rynku produkcji i uszlachetniania szklanych flakonów i zamknięć stosowanych w przemyśle perfumeryjnym i kosmetycznym. W jej ofercie znajdują się opakowania szklane (opakowania do perfum, kosmetyków pielęgnacyjnych, lakierów do paznokci), jak również karafki i nasadki

Huta szkła w Działdowie powstała w marcu 1946 r. Specjalizuje się w produkcji wysokojakościowych opakowań ze szkła bezbarwnego oraz barwionego, a także szkła opalowego. Spółka konstruuje i wykonuje formy szklarskie według sugestii klienta, wykorzystując komputerową technikę projektowania. Heinz Glas Działdowo sp. z o.o. opiera swoją działalność na opatentowanych i unikalnych technologiach oraz doświadczeniu.

Produkty Heinz Glas Działdowo mogą być uszlachetniane przy zastosowaniu różnorodnych technik, takich jak: matowanie, wielobarwne lakierowanie, sitodruk, metalizacja, nadruk tamponowy, laserowanie i grawerowanie laserowe.

Więcej informacji o firmie.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.