Informacje ogólne

Dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii i szybko zmieniające się warunki pracy wymagają od nas uczenia się przez całe życie, a także stworzenia możliwości ściślejszego powiązania kształcenia teoretycznego z praktyką i potrzebami rynku pracy. Zadaniem nowoczesnej szkoły zawodowej jest przygotowanie młodzieży do elastycznego funkcjonowania na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy oraz wyposażenie uczniów w umiejętności pożądane przez przyszłych pracodawców.

Podniesienie jakości i efektywności szkolnictwa zawodowego to inwestycja w przyszłość młodzieży oraz rozwój wielu sektorów gospodarki, dlatego niezwykle istotne są wszelkie działania w tym zakresie.

Z tych powodów W-M SSE podejmuje działania mające na celu wsparcie i rozwój kształcenia zawodowego. Dzięki upowszechnieniu współpracy szkół z pracodawcami oraz ich zaangażowaniu w praktyczne nauczanie zawodu uczniowie szkół zawodowych zyskują większe szanse na zatrudnienie, a pracodawcy dostęp do wykwalifikowanej kadry.

Mamy nadzieję, że wspólne działania w sferze szkolnictwa zawodowego przyczynią się do poprawy jakości i efektywności kształcenia zawodowego oraz zwiększą jego atrakcyjność i dostępność.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.