Informacje wstępne

30.06.2018 r. weszła w życie Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji, która wprowadziła nowy mechanizm udzielania przedsiębiorcom pomocy publicznej na nowe projekty inwestycyjne na terytorium całej Rzeczypospolitej Polskiej.

Wydane do tej pory Zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pozostają w mocy i będą realizowane na zasadach obowiązujących w momencie ich wydawania. Specjalne strefy ekonomiczne mają funkcjonować do końca 2026 roku, ale nie będą już wydawane nowe zezwolenia.

 

Obecnie obowiązujące zasady stanowią, że każda nowa inwestycja, po spełnieniu określonych prawem kryteriów, będzie mogła uzyskać wsparcie w postaci pomocy publicznej (zwolnienie przedsiębiorcy z podatku dochodowego). Aby korzystać z tej pomocy przedsiębiorca musi otrzymać Decyzję o wsparciu. Decyzje o wsparciu wydają, w imieniu ministra właściwego do spraw gospodarki, poszczególne Spółki Zarządzające, którym na mocy odpowiednich rozporządzeń powierzono zarządzanie właściwymi im obszarami i wydawanie decyzji o wsparciu nowych inwestycji zlokalizowanych na danym obszarze. Obszar, na którym Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wydaje Decyzje o wsparciu opisany jest w zakładce „INFORMACJE OGÓLNE”.

 

Decyzja o wsparciu jest decyzją administracyjną i wydawana jest zgodnie z zasadami KPA. Warunki uzyskania Decyzji o wsparciu opisane są w zakładce „DECYZJA O WSPARCIU”.

 

Wielkość pomocy publicznej (ulgi podatkowej) jest uzależniona od wielkości firmy oraz od stopy bezrobocia w danym powiecie. Szczegóły dotyczące wysokości pomocy publicznej jaką może otrzymać przedsiębiorca opisane są w zakładce „KORZYŚCI DLA PRZEDSIĘBIORCY”.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.