Innowacyjny magazyn Szynaka-Meble w W-M SSE

4 sierpnia 2017 r. Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej otrzymała firma „SZYNAKA – MEBLE” Sp. z o.o. Dokument podpisany przez Zarząd W-M SSE S.A.: Prezesa – Grzegorza Smolińskiego oraz Wiceprezes – Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg odebrał 7 sierpnia Prezes Zarządu – Jan Szynaka.

Inwestycja zostanie zrealizowana w Iławie na nieruchomości o powierzchni 10,2708 ha. Deklarowane nakłady inwestycyjne wyniosą co najmniej 22 200 000 zł, a pracę otrzyma minimum 30 nowych osób. Zatrudnienie zostanie utrzymane na poziomie co najmniej 267 pracowników.

Projekt zakłada budowę nowego magazynu wysokiego składowania wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz zakup nowoczesnego oprogramowania służącego do zarządzania gospodarką magazynową. W ramach inwestycji została zaplanowana hala magazynowa o powierzchni ok. 13 000 m2, a także instalacja regałów, terminali kodów kreskowych, czytników oraz systemu lokalizacji wózków.
Głównym celem inwestycji jest wdrożenie nowej, innowacyjnej technologii zintegrowanego systemu wspomagania gospodarki magazynowej, zarządzania i automatyzacji procesów magazynowych w oparciu o technologię RFID (technologia identyfikacji radiowej). Innowacyjny charakter przedsięwzięcia został potwierdzony przez dwie jednostki naukowe: Instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu oraz Wojskową Akademię Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie.
Zastosowanie najnowszych technologii informatycznych pozwoli na zredukowanie liczby najbardziej pracochłonnych zadań, co przyczyni się do obniżenia kosztów, zwiększenia szybkości działania oraz zmniejszenia liczby błędów, uszkodzeń towarów i urządzeń magazynowych, a także wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.

Jest to drugie zezwolenie firmy „SZYNAKA – MEBLE” Sp. z o.o. na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pierwsza decyzja wydana w 2006 r. dotyczyła budowy zakładu produkcyjnego w Nowym Mieście Lubawskim. Efekty tej inwestycji to nakłady w wysokości 53 037 248 złotych oraz 229 nowych pracowników.

 

Firma Szynaka-Meble Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo z wyłącznie polskim kapitałem. Jego początki sięgają 1957 r., kiedy to powstał mały zakład rzemieślniczy prowadzony przez Jana Szynaka. W 1985 r. obecny Prezes Spółki Jan Szynaka przejął zakład po ojcu i rozpoczął pracę z jednym uczniem. W 2017 r. zatrudnienie w Grupie Meblowej Szynaka osiągnęło poziom około 3 500 osób.
Z małego zakładu rzemieślniczego powstała grupa kapitałowa, w której skład wchodzi obecnie 6 zakładów produkcyjnych (93 850 m2 powierzchni hal). Są to nowoczesne przedsiębiorstwa działające w województwie warmińsko-mazurskim i wielkopolskim. Meble produkowane przez Grupę Meblową Szynaka są z powodzeniem eksportowane do ponad 50 krajów.

Więcej informacji o firmie.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.