Inwestycja w Olsztynku – TYMBARK-MWS

Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej numer 205 (18 w 2017 r.) zostało wydane 30.06.2017 r. przez Zarząd Spółki: Prezesa – Grzegorza Smolińskiego oraz Wiceprezes – Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg. TYMBARK-MWS Sp. z o.o. Sp.k. zadeklarował przedsięwzięcie w Olsztynku o nakładach inwestycyjnych opiewających na kwotę co najmniej 70 000 000 zł. Inwestycja będzie miała miejsce na nieruchomości o powierzchni 19,9443 ha i będzie bazowała na drugim Zezwoleniu na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej tego inwestora.
Projekt będzie polegał na rozbudowie zakładu przetwórstwa owoców i warzyw w Olsztynku poprzez rozbudowę parku maszynowego. Firma zamierza wprowadzić nowe rozwiązania w zakresie produkcji i pakowania napojów oraz przecierów. Projekt przewiduje zakup nowej linii aseptycznej do przygotowania produktów (soki i przetwory z owoców i warzyw) oraz do ich umieszczania w opakowaniach aseptycznych typu PET. Będą to technologie pozwalające na realizację procesu produkcji na zimno w najwyższym standardzie czystości, gwarantującym uzyskanie najlepszej jakości produktów bez konserwantów. Dodatkowo, wykorzystana zostanie nowoczesna konstrukcja oraz pełna komputeryzacja systemu sterowania procesami technologicznymi, co przyczyni się do obniżenia energochłonności instalacji. Zakupione linie technologiczne będą w pełni zautomatyzowane, m. in. z robotami do pakowania. Inwestycja umożliwi dynamiczny rozwój zakładu oraz zwiększenie zdolności produkcyjnych.

Zwiększenie poziomu zatrudnienia wyniesie minimum 10 nowych pracowników. Po zakończeniu planowanej inwestycji w zakładzie przetwórstwa owoców i warzyw w Olsztynku znajdzie zatrudnienie co najmniej 539 osób.

Początki firmy sięgają 1936 roku, gdy z inicjatywy młodego inżyniera sadownictwa, Józefa Marka, powstała w Tymbarku pierwsza na Podhalu Spółdzielnia Owocarska. Zakład przez lata budował swoją pozycję na rynku, a największy rozwój firmy nastąpił po wejściu w skład Grupy Maspex w 1999 roku. Tymbark szybko z marki regionalnej stał się graczem numer jeden na ogromnie wymagającym rynku. Dziś można powiedzieć, że produkty Tymbarku poza Antarktydą są dostępne na wszystkich kontynentach – trafiają do ponad 30 państw na całym świecie.
Grupa Maspex jest polską, jedną z największych w Europie Środkowo-Wschodniej firm w segmencie produktów spożywczych. Grupa jest zdecydowanym liderem na rynku soków, nektarów i napojów w Polsce, Czechach, na Słowacji, czołowym producentem na Węgrzech, Litwie, w Rumunii, Bułgarii oraz wiodącym producentem produktów instant (kawa cappuccino, kakao, zabielacze w proszku do kawy, herbatki rozpuszczalne) w Europie Środkowo-Wschodniej. Maspex to także lider na rynku makaronów w Polsce oraz ich wiodący producent w Rumunii. Zajmuje również pozycję lidera na rynku dżemów, keczupów i sosów oraz jest czołowym producentem w segmencie dań gotowych i przetworów warzywnych w Polsce. Firma jest także jednym z głównych producentów wód mineralnych w Rumunii. Marki takie jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz cieszą się ogromnym zaufaniem konsumentów.

Więcej informacji o przedsiębiorstwie: 
Maspex.
Tymbark.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.