Inwestycja za 52 miliony złotych w Lidzbarku

26 sierpnia 2020 r. Marcin Witulski – Prezes Zarządu „Polmlek” Sp. z o. o. odebrał decyzję o wsparciu inwestycji z rąk Zbigniewa Targowskiego – Prezesa Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. oraz Wiceprezesa Zarządu W-M SSE S.A. – Grzegorza Kłoczko. Dokument umożliwia skorzystanie z pomocy publicznej na realizację przedsięwzięcia w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w formie zwolnienia z podatku dochodowego.

W ramach przedsięwzięcia „Polmlek” Sp. z o. o. zainwestuje co najmniej 52 500 000 zł. Projekt zrealizowany zostanie na działkach o powierzchni 9,8413 ha.

Zakres inwestycji obejmuje rozbudowę obecnej działalności w Lidzbarku Warmińskim, przy ulicy Topolowej 1, gdzie mieści się aktualnie zakład mleczarski. Modernizacja polegać będzie w szczególności na zakupie nowoczesnych maszyn i urządzeń oraz zautomatyzowaniu procesu pakowania, co powinno przełożyć się na poprawę parametrów związanych z produktywnością. Przedsięwzięcie obejmować będzie również uruchomienie Centrum Badawczo-Rozwojowego, którego celem będzie opracowywanie ulepszeń dotyczących procesu produkcyjnego w zakresie produktów znajdujących się w portfolio Spółki.

Zakład Mleczarski w Lidzbarku Warmińskim należy do GRUPY POLMLEK od 2002 roku i jest to największy i najdynamiczniej rozwijający się zakład w Grupie. W roku 2017 otworzono tutaj największą w Europie Środkowej fabrykę WPC (koncentrat białka serwatki), której budowa zajęła zaledwie 12 miesięcy. Fabryka przerabia 2,4 miliony litrów serwatki dziennie, a innowacyjna technologia zapewnia produkcję w najwyższych farmaceutycznych standardach. Polmlek w Lidzbarku Warmińskich jest liderem produkcji serwatki oraz laktozy w proszku w Europie Centralnej. Wartość inwestycji wyniosła 75 milionów euro i zlokalizowana została w Warmińsko – Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Więcej informacji o firmie.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.