Kolejne zezwolenie wydane

3.03.2016 roku Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. – Grzegorz Smoliński wziął udział w spotkaniu zorganizowanym przez Związek Pracodawców Ziemi Elbląskiej.
Wydarzenie to było doskonałą okazją do wręczenia Prezesowi Fabryki Mebli WÓJCIK Sp. z o.o. – Leszkowi Wójcikowi Zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie W-M SSE. To już piąta, a licząc Zezwolenie wydane dla Żuławskiej Fabryki Mebli Sp. z o. o. wchodzącej w skład grupy trzech fabryk (Fabryki Mebli WÓJCIK Sp. z o.o., Żuławska Fabryki Mebli Sp. z o. o., Fabryka Mebli STOLPŁYT Sp. z o.o.), szósta tego rodzaju decyzja.
Planowana inwestycja polega na zakupie nowych maszyn oraz budowie hali magazynowej i jej wyposażeniu, na terenie funkcjonującego zakładu w Elblągu. W wyniku inwestycji poniesione zostaną nakłady w wysokości co najmniej 12 800 000 zł i utworzonych zostanie co najmniej 16 nowych miejsc pracy. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to 31 grudnia 2017 r.

Dzięki oficjalnemu wręczeniu zezwolenia, zgromadzeni przedsiębiorcy mogli przekonać się, że wsparcie, jakie mogą uzyskać firmy w ramach prowadzenia działalności na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest wymierne i konkretne. Pomoc publiczna w postaci zwolnienia z podatku dochodowego, otrzymana w ramach takiego zezwolenia, umożliwia firmie przeznaczanie zaoszczędzonych środków na niezbędne inwestycje służące rozwojowi przedsiębiorstwa.

Na spotkanie to zostali również zaproszeni Wojewoda Warmińsko-Mazurski – Artur Chojecki oraz Dyrektor Wydziału Zarządzania Delegaturą Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu – Karolina Motyka-Kozioł, którzy razem z Prezesem Zarządu Spółki odpowiadali na pytania uczestników.
Elbląscy przedsiębiorcy byli zainteresowani również tematem ściślejszego powiązania kształcenia teoretycznego z praktyką i potrzebami rynku pracy. Wszyscy byli zgodni, że niezbędne są konkretne działania w celu przygotowania młodzieży do elastycznego funkcjonowania na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy oraz wyposażenie uczniów w umiejętności pożądane przez przyszłych pracodawców. Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. oraz Wojewoda zapewnili, że w tym temacie, razem z nowo mianowanym kuratorem będą podejmowane konkretne kroki mające za zadanie ożywienie szkolnictwa zawodowego w naszym województwie.

Zachęcamy również do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia wyemitowaną przez TVP Olsztyn – link.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.