Kolejne spotkanie

Wiceprezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. – Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg spotkała się z Prezesem Zarządu Komplementariusza Suszarnia Warzyw Jaworski Spółka Akcyjna Spółka Komandytowa – Danielem Jaworskim.
Rozmowy dotyczyły możliwości uruchomienia przez firmę kolejnej inwestycji w ramach nowego Zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Przedsiębiorstwo Suszarnia Warzyw Jaworski Spółka Akcyjna Spółka Komandytowa jest jednym z największych w Europie producentów suszonych warzyw. Obecnie, w zakładzie jest produkowanych około 6000 ton suszonych warzyw rocznie. Głównymi produktami firmy są susze takich warzyw jak: marchew, pasternak, seler-korzeń i liść, por, pietruszka-korzeń i liść, burak czerwony, kapusta, kalafior, zielona fasolka oraz koper. Klientami firmy są zarówno krajowi, jak i zagraniczni odbiorcy. Towary są dostarczane m.in. do Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Anglii, Belgii, Czech, Słowacji, Ukrainy, Rosji a także Stanów Zjednoczonych.
W spotkaniu uczestniczyli ponadto: Dyrektor Departamentu Infrastruktury Strefy – Krzysztof Gąsior oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury Strefy – Magdalena Szulc.

Przypomnijmy, że wg Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie pomocy publicznej udzielanej przedsiębiorcom działającym na podstawie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenach specjalnych stref ekonomicznych z dnia 10 grudnia 2008 r. (Dz.U. z 2015 r. poz. 465), poprzez nową inwestycję należy rozumieć inwestycję w środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne polegającą na utworzeniu nowego lub rozbudowie istniejącego przedsiębiorstwa, dywersyfikacji produkcji przedsiębiorstwa przez wprowadzenie nowych dodatkowych produktów bądź na zasadniczej zmianie dotyczącej całościowego procesu produkcyjnego istniejącego przedsiębiorstwa. Za nową inwestycję uznaje się również nabycie przedsiębiorstwa, które jest w likwidacji albo zostałoby zlikwidowane, gdyby nie zostało nabyte, albo zorganizowanej części takiego przedsiębiorstwa, o ile nabywca nie jest powiązany ze zbywcą.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.