Konferencja Planowane ścieżki kariery zawodowej ucznia a potrzeby rynku pracy

21 lutego Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg, Wiceprezes Zarządu wzięła udział w konferencji „Planowane ścieżki kariery zawodowej ucznia, a potrzeby rynku pracy”, która odbyła się w Elblągu. Konferencja zorganizowana została pod patronatem firmy Meble Wójcik, która posiada 5 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie W-M SSE. Grupa Meble Wójcik to największy elbląski pracodawca, który od kilku lat aktywnie angażuje się w rozwój szkolnictwa zawodowego, a tym samym kształcenie młodych kadr w  branży drzewnej i meblarskiej. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele Wydziału Technologii Drewna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, z którym firma Meble Wójcik podjęła współpracę. Od połowy 2017 roku  wprowadzony zostanie pierwszy program praktyk dla studentów SGGW, którzy będą mogli  zdobywać praktyczną wiedzę w fabrykach  Meble Wójcik.
– To dla nas ważne wydarzenie, ponieważ podejmujemy współpracę ze szkolnictwem wyższym, a już wcześniej promowaliśmy kształcenie zawodowe. Co bardzo nas cieszy w Elblągu powstała pierwsza od wielu lat klasa o specjalizacji technologii drewna. To kolejny, średni szczebel kształcenia. Na końcu tego systemu jest szkolnictwo wyższe na kierunkach technicznych związanych z drewnem. Jeden z naszych pracowników już studiuje na SGGW, chcemy kontynuować ten kierunek rozwoju pracowników – mówił podczas konferencji Piotr Wójcik, prezes Zarządu Żuławskiej Fabryki Mebli Sp. z o.o.

Autor zdjęć: Marcin Mongiałło

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.