Łatwiejsza działalność innowacyjna

24 listopada 2017 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego działalności innowacyjnej. Ustawa wprowadza szereg zmian, które zachęcą przedsiębiorców do inwestowania w działalność B+R oraz przyczynią się do wzrostu innowacyjności polskiej gospodarki.

Od 2018 r. przedsiębiorstwa będą mogły odliczać od podstawy opodatkowania 100 proc. wydatków przeznaczonych na badania i rozwój (podwyższenie z wcześniejszych 50%), a przedsiębiorcy mający status centrum badawczo-rozwojowego 150%.
Przepisy rozszerzają także katalog kosztów kwalifikowanych, m.in. o należności z tytułu umów o dzieło oraz umów zlecenia, koszty nabycia sprzętu specjalistycznego w prowadzonej działalności B+R oraz zakup usług polegających na wykorzystaniu aparatury naukowo-badawczej.
Ponadto, przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie specjalnych stref ekonomicznych będą miały prawo do ulgi na B+R w odniesieniu do kosztów kwalifikowanych, które nie stanowią kosztów prowadzenia działalności na terenie SSE.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Rozwoju.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.