LECH DRÓB – Zezwolenie W-M SSE

Zakład Drobiarski „LECH DRÓB” sp. z o.o. otrzymał 17.02.2017 r. Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zezwolenie podpisane przez Prezesa Zarządu W-M SSE S.A. – Grzegorza Smolińskiego oraz Wiceprezes Zarządu – Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg zostało wręczone Henrykowi Lechowi – Wiceprezesowi Zarządu Zakładu Drobiarskiego „LECH DRÓB” Sp. z o.o. oraz Markowi Chmielowi – Dyrektorowi Skarbu i Administracji.

Inwestycja polega na budowie kompleksu hal produkcyjnych i wyposażeniu ich w linie technologiczne najnowszej generacji do uboju i rozbioru drobiu, chłodzenia i mrożenia wyrobów gotowych. Dzięki projektowi moce produkcyjne zwiększą się o 60%, a powierzchnia produkcyjna zakładu ulegnie podwojeniu i wyniesie 12 000 m2. W ramach Zezwolenia na terenie Strefy poniesione zostaną nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 21 000 000 zł, a dotychczasowe zatrudnienie zwiększone zostanie o minimum 140 nowych pracowników.

 

Zakład Drobiarski LECH DRÓB w Zalewie jest bardzo nowoczesnym zakładem. Historia funkcjonowania firmy na rynku sięga roku 1995, kiedy powstała spółka cywilna „LECH DRÓB” z siedzibą w Zalewie. Od początku prowadzenia działalności zakład zajmuje się ubojem i rozbiorem drobiu. Jego głównym asortymentem są indyki, kurczaki oraz kury. Początkowo spółka zatrudniała 42 osoby, które były w większości pracownikami produkcyjnymi. Obecnie zakład zatrudnia 500 pracowników.

Od wielu lat Lech Drób buduje silną strukturę organizacyjną mającą na celu budowanie bardzo dobrych relacji z hodowcami drobiu, które są nieodzownym czynnikiem prawidłowego rozwoju firmy i jej dynamiki. 

Spółka posiada własny transport specjalistyczny do przewozu żywego drobiu spełniający rygorystyczne warunki dobrostanu zwierząt, włącznie z pojeniem podczas transportu. Firma jest też wyposażona w tabor do przewozu produktów gotowych od 2 000 kg do 24 000 kg.

Więcej informacji o firmie.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.