MPIT o Polskiej Strefie Inwestycji

5 września weszły w życie akty prawne, na podstawie których przedsiębiorcy mogą ubiegać się o wsparcie na realizację inwestycji na nowych zasadach. O szczegółach tworzenia Polskiej Strefy Inwestycji informuje Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii na swojej stronie internetowej.

Nowy system wspierania inwestycji to efekt długiej pracy. Pytaliśmy inwestorów o ich perspektywę, a samorządy o regionalne potrzeby, przeanalizowaliśmy, jak wyglądają modele wsparcia inwestorów w innych krajach, czy wreszcie staraliśmy się oprzeć nowy system na diagnozach i wskazaniach Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. To wszystko daje zrównoważony system wsparcia, który w miejscach mniej zindustrializowanych zachęca do inwestycji, a w regionach dobrze się rozwijających promuje innowacyjne i zaawansowane technologicznie przedsięwzięcia” – powiedziała Jadwiga Emilewicz – Minister Przedsiębiorczości i Technologii.

Inwestorzy już teraz mogą w pełni korzystać z Polskiej Strefy Inwestycji.

W ramach Polskiej Strefy Inwestycji, zwolnienia podatkowe dla przedsiębiorców są dostępne w całym kraju (bez ograniczeń terytorialnych). Firmy mogą realizować inwestycje nie tylko na obszarach specjalnych stref ekonomicznych (również na terenach będących własnością przedsiębiorców) oraz korzystać ze zwolnień podatkowych do 15 lat.

O wejściu w życie aktów wykonawczych do ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji informowaliśmy 6 września 2018 r. na naszej stronie internetowej.

Rozporządzenia do Ustawy o wspieraniu nowych inwestycji weszły w życie.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.