Na terenie W-M SSE Meble Wójcik rozpoczęły kolejną inwestycję

16 listopada 2018 r. miało miejsce oficjalne poświęcenie i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Dystrybucyjnego firmy Meble Wójcik sp. z o.o. W uroczystości wzięli udział m.in.: Sławomir Sadowski – Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski, Jerzy Wilk – Poseł na Sejm RP, Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga, Piotr Krasulski – Zastępca Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie, Piotr Wójcik – Prezes Zarządu Meble Wójcik sp. z o.o., Leszek Wójcik – Członek Zarządu Meble Wójcik sp. z o.o., Grzegorz Smoliński – Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA oraz Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg – Wiceprezes.

W ramach zezwolenia Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA na prowadzenie działalności gospodarczej, firma Meble Wójcik sp. z o.o. na ponad 46 000 m2 wybuduje Centrum Dystrybucyjne o powierzchni 24 000 m2 wraz z zapleczem socjalnym dla pracowników i kierowców oraz parkingami dla pojazdów osobowych i ciężarowych.

Obiekt został zaprojektowany w oparciu o nowoczesne technologie i rozwiązania, jak np.:

 • ponad 30-metrowa linia paletyzująca, wyposażona w dwa roboty i automatyczną owijarkę palet;
 • instalacja rekuperacji ciepłego powietrza pozwalająca na zredukowanie kosztów ogrzewania poprzez odzysk ciepłego powietrza;
 • oświetlenie LED sterowane czujnikami ruchu;
 • samojezdny pojazd szynowy poruszający się pomiędzy fabryką a Centrum Dystrybucyjnym;
 • wszystkie operacje magazynowe sterowane poprzez system komputerowym klasy WMS (Warehouse Management System) wyposażony w skanery kodów kreskowych, wagi podłogowe, przenośne drukarki etykiet, bramki fotografujące i pulpit sterowniczy, pozwalający na zarządzanie całością operacji kierownikowi zmiany.
  Obiekt powstanie w ciągu 8 miesięcy od wmurowania kamienia węgielnego. Wprowadzenie pierwszej palety wyrobów do magazynu planowane jest na początku czerwca 2019 r.

Historia firmy Meble Wójcik sp. z o.o. sięga lat 80-tych, kiedy to Leszek Wójcik, senior rodziny, założył w Elblągu własny zakład stolarski, w którym rozpoczął seryjną produkcję mebli. Dzisiaj Meble Wójcik sp. z o.o. jest jednym z najnowocześniejszych przedsiębiorstw w regionie warmińsko-mazurskim posiadającym trzy zakłady produkcyjne, w których pracuje ponad 1500 osób. Produkowane przez przedsiębiorstwo meble trafiają do 250 salonów w Polsce i ponad 30 krajów na całym świecie. 80 procent wyrobów Mebli Wójcik trafia na zagraniczne rynki.

Więcej informacji o firmie.

Relacja TVP z rozpoczęcia budowy Centrum Dystrybucyjnego firmy Meble Wójcik sp. z o.o.:
Meble rosną w siłę. W Elblągu powstanie duży i nowoczesny magazyn.

 

Udostępnij artykuł

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • StumbleUpon
 • Add to favorites
 • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.