Przejdź do treści strony

DECYZJA O WSPARCIU INWESTYCJI W PISZU

11 czerwca 2021 roku Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał 71. decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Otrzymała ją polska firma Rafał Nowak Spawline. Dokument został podpisany przez Prezesa Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. – Krzysztofa Żochowskiego oraz Wiceprezesa – Grzegorza Kłoczko.

Spawline (mikro przedsiębiorstwo z polskim kapitałem) zainwestuje w Piszu na terenie działki o powierzchni 0,2386 ha co najmniej 450 000 złotych.

Przedmiotem planowanej inwestycji jest utworzenie nowego zakładu zajmującego się głównie produkcją naczep i przyczep wykorzystywanych głównie do transportu sprzętu pływającego (łodzie motorowe, żaglówki, skutery wodne), a także platformowych, towarowych i reklamowych. Dzięki inwestycji możliwe będzie nie tylko zwiększenie produkcji dotychczas wytwarzanych produktów, ale również rozszerzenie oferty o inne wyroby z metalu.

Firma Spawline Rafał Nowak powstała w 2015 roku w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynkowe na naczepy i przyczepy wykorzystywane głównie do transportu łodzi motorowych i żaglówek, a także platformowych, towarowych i reklamowych. Firma w swoim portfolio posiada konstrukcje przyczep własnego projektu, ale również jest w stanie produkować przyczepy „szyte na miarę” na każde indywidualne zamówienie.

Więcej informacji o firmie.