Przejdź do treści strony

NOWE INWESTYCJE W REGIONIE

Dzięki współpracy z Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną kolejne 2 przedsiębiorstwa otrzymały wsparcie przy realizacji swoich inwestycji w regionie. Decyzje zostały wydane 30 czerwca.

1. Pierwsza inwestycja zrealizowana będzie w Korpelach (gm. Szczytno) przez firmę PPUH „KEFAS” Łukasz Borowski. Przedsiębiorstwo zakupi działkę o powierzchni 0,4524 ha, gdzie powstanie budynek warsztatowy wraz z częścią użytkową. Dodatkowo, oprócz wybudowania niezbędnej infrastruktury w obrębie działki, firma zakupi również sprzęt usprawniający pracę i wykona utwardzenie znajdującego się na niej placu. Inwestycja opiewać będzie na kwotę co najmniej 500 000 zł.

KEFAS jest mikroprzedsiębiorstwem zajmującym się produkcją materiałów budowlanych oraz świadczącym usługi budowlane. Koncentruje się głównie na produkcji prefabrykowanych zbiorników podziemnych wraz z ich montażem. Zapotrzebowanie na zbiorniki podziemne stale rośnie, a dzięki realizacji tej inwestycji KEFAS będzie mógł skutecznie zwiększyć możliwości wytwórcze firmy poprzez realizację kilku zamówień jednocześnie oraz przyjmowanie zleceń na produkty o większych gabarytach.

2. Na dobrą wiadomość liczyć może również Działdowo. To właśnie w tej miejscowości MND-Pack Bartkowscy Spółka Jawna zdecydowała się zrealizować swoje przedsięwzięcie. Na nowo zakupionych terenach o łącznej powierzchni 1,6931 ha powstanie zakład produkcji opakowań. Inwestor w początkowej fazie zamierza zaadaptować i zmodernizować obecne zabudowania do celów produkcyjnych. W kolejnym etapie planowane jest zwiększenie zdolności wytwórczych poprzez budowę nowoczesnej hali, gdzie umieszczona zostanie druga linia produkcyjna. Planowany koszt nakładów inwestycyjnych to ponad 16 000 000 zł.

MND-Pack jest rodzinną firmą prowadzoną przez doświadczonych przedsiębiorców. Jej założyciele od wielu lat odnoszą sukcesy m.in. na rynku handlu tradycyjnego oraz e-commerce w segmencie drogeryjnym, kosmetyków, chemii gospodarczej i farmaceutycznym. Powołanie do życia MND-Pack i rozpoczęcie produkcji w sektorze opakowań jest kolejnym krokiem do rozwoju oraz ekspansji na rynki zagraniczne.