O zmianie granic W-M SSE w mediach

1 grudnia komitet stały Rady Ministrów pozytywnie zaopiniował wniosek w sprawie zmiany granic Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do zakończenia pełnej procedury została już tylko komisja prawnicza oraz podpis Pani Premier Beaty Szydło.

Podjęcie tej decyzji przyniesie wiele pozytywnych rezultatów dla gospodarki regionów Warmii i Mazur oraz Mazowsza. Planowane na gruntach prywatnych inwestycje, w ramach rozszerzenia granic Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, to co najmniej 1,3 mld złotych nakładów finansowych. Do tej kwoty dojdą jeszcze wszystkie inwestycje realizowane na gruntach publicznych, które na obecnym etapie są trudne do oszacowania.

Największa planowana inwestycja to budowa od podstaw zakładu przetwórstwa drewna austriackiej grupy Egger. Ma on powstać na 88 hektarach w Biskupcu, a deklarowane nakłady inwestycyjne to co najmniej 789 mln zł.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami:

Krok w kierunku sukcesu. Coraz bliżej wielkiej inwestycji w regionie.

„To sukces w skali Europy!” Austriacy mają zainwestować w Strefie 789 mln złotych.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.