Piekarnia Cukiernia Marek Szabelski z zezwoleniem w Pieckach

24 stycznia 2018 r. Piekarnia Cukiernia Marek Szabelski otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dokument podpisany przez Zarząd W-M SSE S.A.: Prezesa – Grzegorza Smolińskiego oraz Wiceprezes – Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg odebrał właściciel – Marek Szabelski.
W ramach planowanej inwestycji wybudowany zostanie w Pieckach zakład produkcji pieczywa, ciast i słodyczy. Budynek produkcyjno-usługowy zostanie wyposażony w niezbędne urządzenia i linie technologiczne. W oparciu o wyniki prac B+R uruchomiona zostanie produkcja tradycyjnego pieczywa oraz innych wyrobów ciastkarskich i cukierniczych wykonywanych z surowców ekologicznych z wykorzystaniem technologii bio-fermentacji jabłkowej.
Przedsiębiorstwo planuje poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 12 050 000 zł, zatrudnienie minimum 5 nowych pracowników oraz utrzymanie zatrudnienia na poziomie 155 osób. Projekt będzie realizowany na nieruchomości o powierzchni 1,7639 ha.

Piekarnia Cukiernia Marek Szabelski jest rodzinną firmą zajmującą się produkcją wyrobów piekarniczych, lodów, ciast, tortów weselnych, pralin oraz czekolad. Przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność gospodarczą w 1987 roku i początkowo zajmowało się tylko produkcją i sprzedażą lodów. Dynamiczny rozwój rozpoczął się dziewięć lat później wraz z uruchomieniem piekarni. Przedsiębiorstwo obsługuje 180 regionalnych odbiorców i posiada 21 sklepów firmowych.

Więcej informacji o firmie.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.