Piekarnia Warmińska inwestuje w Braniewie

30 sierpnia 2019 r. Piekarnia Warmińska spółka z o.o. spółka komandytowa otrzymała decyzję o wsparciu umożliwiającą skorzystanie z pomocy publicznej na realizację przedsięwzięcia w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Dokument z rąk Marcina Czyży – pełniącego obowiązki Prezesa Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. odebrali Małgorzata Ławrukajtis-Klimkowska oraz Mirosław Ławrukajtis – wspólnicy.

Inwestycja planowana przez Piekarnię Warmińską polega na dostosowaniu zakupionego budynku na cele produkcyjno-magazynowe oraz na połączeniu go z pozostałą częścią zakładu ciągiem komunikacyjnym. Piekarnia zostanie doposażona w nowoczesne maszyny i urządzenia piekarniczo-cukiernicze oraz środki transportu. Inwestycja pozwoli wzmocnić konkurencyjność przedsiębiorstwa oraz zapewni bezpieczeństwo zdrowotne produktów i terminowość dostaw.

Piekarnia Warmińska zobowiązała się do poniesienia nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 12 700 000,00 złotych. Projekt zrealizowany zostanie w Braniewie na działkach o łącznej powierzchni 1,1368 ha.

Piekarnia Warmińska to duża firma z polskim kapitałem. Jest to przedsiębiorstwo z ponad 75 letnią tradycją produkcji pieczywa. Prowadzona działalność ugruntowana jest na wieloletniej tradycji działalności przedsiębiorstwa, w czasie której firma przeszła szereg zmian jakościowych i technologicznych polegających w praktyce na niemal pełnej wymianie urządzeń i maszyn piekarniczych na nowoczesne i wydajne. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją pieczywa i wyrobów ciastkarskich i ciastek w szerokim asortymencie oraz sprzedażą produktów we własnych sklepach firmowych. Asortyment piekarni to nie tylko produkty tradycyjne bazujące na najlepszych gatunkach mąk, ale również specjalne gamy wypieków o walorach zdrowotnych i dietetycznych.

Więcej informacji o firmie.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.