Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Olsztynie

13 lipca 2018 r. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki w ramach kampanii „Polska jest jedna” odwiedził Olsztyn. Pierwszym punktem wizyty było spotkanie z mieszkańcami Olsztyna w Urzędzie Wojewódzkim, a następnie złożenie kwiatów pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny na olsztyńskim Placu Solidarności.

Wystąpienie Prezesa Rady Ministrów dotyczyło m.in. rozwoju gospodarczego województwa warmińsko-mazurskiego. Mateusz Morawiecki stwierdził, że „Jeszcze cztery lata temu bezrobocie tutaj sięgało prawie dwudziestu procent, a w niektórych powiatach przekraczało znacząco dwadzieścia procent. Dzisiaj jest to dziesięć i pół procenta”.

Jako przykład pozytywnych zmian w regionie, Premier Mateusz Morawiecki wskazał Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną, która w ostatnich latach aktywnie działa na rzecz rozwoju gospodarki województwa warmińsko-mazurskiego oraz północnego Mazowsza.

„Gratuluję naprawdę Państwu bardzo. Potrzebujemy takich prężnych i sprawnych menadżerów, którzy przyciągają inwestycje, bo to, że tak spadło bezrobocie nie wzięło się z niczego” – zwrócił się do Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Premier.  

Od 9.02.2016 r. do 13.07.2018 r. obecny Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA (Grzegorz Smoliński oraz Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg) wydał 59 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Na ich podstawie przedsiębiorcy zobowiązali się do poniesienia nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 2 043 776 000 zł oraz zatrudnienia minimum 1 899 nowych pracowników.

Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Olsztyna.

Premier Morawiecki: Chciano wcisnąć w nasze sumienia obce grzechy.

Wizyta Premiera. Mateusz Morawiecki o sytuacji w regionie.

Wizyta Premiera – komentarze.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.