Program Laboratorium tematem konferencji w Kętrzynie

14.12.2017 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Kętrzynie odbyła się konferencja „Realizacja Programu Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu Laboratorium w powiecie kętrzyńskim”. Wydarzenie organizowane było przez Starostwo Kętrzyńskie przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Olsztynie, spółką Alnea oraz Warmińsko Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Grzegorz Smoliński – Prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg – Wiceprezes, Krzysztof Marek Nowacki – Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Krzysztof Kamiński – Prezes Alnea sp. z o.o., Grzegorz Prokop – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie oraz Michał Krasiński – Wicestarosta Kętrzyński. Dyskutowano o świadomym wyborze ścieżki kształcenia przez uczniów oraz współpracy szkół zawodowych z pracodawcami.

Elementem procesu dopasowania kształcenia do potrzeb rynku pracy są wizyty uczniów w przedsiębiorstwach organizowane w ramach Programu Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu ”Laboratorium”. Pierwszy etap Programu był realizowany w powiecie olsztyńskim od listopada 2016 r. do maja 2017 r. Do inicjatywy przystąpiło 18 przedsiębiorstw, 15 szkół oraz 12 samorządów terytorialnych. Odbyło się 47 wizyt, w których wzięło udział około 960 uczniów. W roku szkolnym 2017/2018, Program Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu „Laboratorium” skierowany jest do uczniów II i III klas gimnazjalnych z powiatów: olsztyńskiego, elbląskiego, kętrzyńskiego i ełckiego.

 

 

Autor zdjęć: Starostwo Powiatowe w Kętrzynie

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.