Program Laboratorium w firmie Philips

10.02.2017 roku młodzież ze Społecznego Gimnazjum w Węgoju odwiedziła w ramach Programu Laboratorium firmę Philips Lighting Poland sp. z o.o. oddział w Kętrzynie.

Uczniowie III klasy gimnazjum mogli zaobserwować jak przebiega produkcja w firmie będącej światowym liderem w zakresie produktów oświetleniowych. Młodzież została zaproszona również do laboratorium, gdzie poznała zasady działania goniofotometru – przyrządu przeznaczonego do pomiaru rozkładu przestrzennego wielkości świetlnych opraw oświetleniowych. Uczniowie mogli też zobaczyć jak działa komora klimatyczna, w której w zakresie temperatur od -60°C do +150°C testowane są produkty firmy.

 

Philips Lighting Poland Sp. z o.o. Oddział w Kętrzynie prowadzi działalność gospodarczą na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na podstawie zezwolenia wydanego 20.02.2014 r. Inwestycja będąca przedmiotem zezwolenia polega na modernizacji i rozbudowie fabryki pozwalającej na produkcję nowoczesnych i energooszczędnych opraw oświetleniowych. W ramach zezwolenia firma zadeklarowała poniesienie 50 milionów złotych nakładów inwestycyjnych oraz osiągnięcie stanu zatrudnienia w wysokości 635 pracowników.

 

Od ponad 125 lat Philips opracowuje innowacyjne rozwiązania z zakresu oświetlenia. Jako pierwsza firma wdrożyła światło elektryczne i żarówki LED — dwie rewolucyjne zmiany — a obecnie jest pionierem w dziedzinie inteligentnych systemów oświetlenia.

Philips zna pozytywny wpływ oświetlenia na ludzi, co pozwala wprowadzać innowacje, które zapewniają klientom nowe korzyści biznesowe. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań, dzięki którym użytkownicy mogą poczuć się bezpiecznie i komfortowo, lepiej się skupić, nabrać energii, czy czerpać większą przyjemność z rozrywki.

Philips Lighting prowadzi badania nad zintegrowanymi systemami i usługami oświetleniowymi. Wykorzystując rozwiązania z zakresu internetu rzeczy, przekształca budynki, przestrzenie miejskie i domy, aby zwiększyć oszczędność energii i zarządzać środowiskami pracy w bardziej ekologiczny sposób.

Więcej informacji o firmie.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.