PUR sp. z o.o. reinwestuje w Nidzicy

23 maja 2018 r. PUR sp. z o.o. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dokument został podpisany przez: Grzegorza Smolińskiego – Prezesa Zarządu W-M SSE SA oraz Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg – Wiceprezes i odebrany przez Jarosława Cierniewskiego – Prezesa Zarządu. To już czwarta inwestycja w 2018 r., która uzyskała zgodę na realizację w nidzickiej podstrefie.

PUR sp. z o.o. zajmuje się wytwarzaniem poduszek i szyciem pokrowców do mebli tapicerowanych, a także produkcją włókniny puszystej i wypełnień. Spółka produkuje poduszki ozdobne, poduszki proste z przegrodą, poduszki proste z bodnem i przegrodami oraz poduszki o dowolnym zamówionym kształcie.

Spółka w ramach przedsięwzięcia planuje zakup maszyn do produkcji włókniny tapicerskiej, urządzeń szwalniczych, stołów do tapicerowania oraz nowoczesnego plotera CNC do cięcia płyt. Dzięki tym inwestycjom działalność spółki zostanie rozszerzona o produkcję stelaży do mebli tapicerowanych oraz produkcję mebli.

W ramach projektu PUR sp. z o.o. zadeklarowała poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 2 000 000 zł oraz utrzymanie zatrudnienia na poziomie minimum 148 pracowników. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowanie na działce o powierzchni 2,1594 ha.

Więcej informacji o firmie.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.