Raport z badania Global Entrepreneurship Monitor – Polska 2015

„Polacy są przedsiębiorczy i chcą zakładać firmy, ale warunki do zakładania i rozwoju nowych przedsiębiorstw ciągle jeszcze wymagają poprawy”. To dwa podstawowe wnioski wynikające z najnowszego raportu Global Entrepreneurship Monitor Polska, opracowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach.

Wysoki potencjał do rozwoju biznesu potwierdzają wyniki Raportu. Ponad połowa społeczeństwa ma pozytywne nastawienie do przedsiębiorczości. Co piąta osoba planuje rozpoczęcie własnego biznesu w ciągu trzech lat, podczas gdy średnio w Europie taką aktywność chce podjąć jedna osoba na osiem. Polacy pytani o motywy, które nimi kierowały przy zakładaniu firmy, częściej deklarują chęć wykorzystania dostrzeżonej szansy, niż konieczność wynikającą z braku możliwości znalezienia satysfakcjonującej pracy.

„Zdiagnozowane bariery dla przedsiębiorczości będą systematycznie znoszone przez instytucje państwa. Pakiet dla przedsiębiorców, zapowiadany w „Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” odpowiada na problemy, z którymi zmagają się dzisiaj polskie firmy. Gotowe są już rozwiązania poprawiające otoczenie prawne przedsiębiorców, ułatwiające dochodzenia wierzytelności, sukcesji przedsiębiorstwa osoby fizycznej, nowelizujące Kodeks postępowania administracyjnego” – powiedziała prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – Patrycja Klarecka podczas inauguracji VI Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, gdzie były prezentowane wyniki najnowszego badania Global Entrepreneurship Monitor.

Raport do pobrania.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.