Rejon kompetencji

Projekt zakończony.

 

Geneza projektu:
Rozwój kwalifikacji i kompetencji pracowników przyczynia się do wzrostu efektywności, skuteczności w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, utrzymania i poszerzenia kręgu klientów. W czasach intensywnego rozwoju kontaktów handlowych wiedza nt. negocjacji handlowych, technik sprzedaż i skutecznego zarządzania jest niezbędna. Wiele firm traci szanse biznesowe w wyniku przeszkód lub nieznajomości narzędzi i sposobów prowadzenia biznesu przez niewyszkoloną kadrę. Projekt jest odpowiedzią na zidentyfikowane przez WN problemy, z jakimi borykają się MŚP z naszego regionu poprzez organizację warsztatów profesjonalnej sprzedaży, warsztatów skutecznego zarządzania, warsztatów reklamy i promocji oraz biznesowych kursów językowych.
Projekt skierowany jest do właścicieli i/lub pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa warmińsko-mazurskiego.

Celem projektu jest:
Rozwój potencjału i kompetencji zawodowych pracowników poprzez biznesowe kursy językowe oraz warsztaty sprzedażowe, marketingowe i zarządcze.

W ramach projektu przewidziane jest następujące wsparcie:
Realizacja biznesowych kursów językowych
Profesjonalne kursy języka angielskiego, niemieckiego lub rosyjskiego uwzględniające potrzeby zawodowe słuchaczy, ze szczególnym naciskiem na specjalistyczne słownictwo biznesowe, umiejętności jego zastosowania w praktyce, podstawy tłumaczenia tekstów biznesowych (korespondencja handlowa, oferty, raporty, itp.), symulacje sytuacyjne – zastosowanie w praktyce nabytych umiej językowych poprzez ćwiczenia związane z typowymi sytuacjami biznesowymi i handlowymi.
Wybrany kurs językowy będzie trwał 120 godzin lekcyjnych, po ok. 4 godziny tygodniowo. Zajęcia będą się odbywały w kameralnych grupach ok. 10 osobowych wydzielonych na podstawie poziomu znajomości języka poszczególnych uczestników (wstępne testy kwalifikacyjne), następnie odbędzie się symulacja egzaminu i sam egzamin.
Kursy zostaną zakończone międzynarodowym egzaminem językowym, w przypadku języka angielskiego będzie to międzynarodowy egzamin TOEIC, w przypadku języka niemieckiego –WiDaf, a w przypadku języka rosyjskiego – TELC. Każdy zdający otrzymuje międzynarodowy certyfikat potwierdzający znajomość języka zgodnie z poziomami Rady Europy (CEF), który stanowi obiektywne i rzetelne potwierdzenie kompetencji językowych w międzynarodowym środowisku pracy.
Kursy odbędą się w Olsztynie. Będą prowadzone przez wyłonioną szkołę językową, która poprowadzić zajęcia na podstawie najnowszych założeń metodyczno – dydaktycznych przez wykwalifikowanych i doświadczonych  lektorów i native speaker’ów.
Kursy rozpoczną się we wrześniu 2014 i potrwają do marca 2015.
Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu kursu jest obecność na 80% godzin zajęć  i pozytywny wynik egzaminu próbnego.

Realizacja specjalistycznych warsztatów zarządczych, sprzedażowych i marketingowych
Warsztaty przeznaczone są dla osób, których praca zawodowa związana jest z szeroko pojętą sprzedażą i które chcą zdobyć lub uzupełnić swoje kwalifikacje.
Zaplanowano: 2 edycje warsztatów z zakresu technik profesjonalnej sprzedaży (6 dni, 48h szkolenia, 20 uczestników); 2 edycje warsztatów skutecznego zarządzania (8 dni, 64h szkolenia, 26 uczestników) oraz 1 edycja reklamy i promocji z elementami e-marketingu (8 dni, 64h szkolenia, 10 uczestników).
Poszczególne warsztaty obejmą: SPRZEDAŻ – zarządzanie procesem sprzedaży, budowanie wizerunku firmy, negocjacje handlowe; REKLAMA I PROMOCJA – elementy e-marketingu, reklama internetowa, metody pomiaru efektywności reklamy, pisanie tekstów reklamowych, efektywne kreowanie oferty do klientów; SKUTECZNE ZARZĄDZANIE – skuteczna komunikacja, zarządzanie grupą, zarządzanie konfliktem, motywowanie pracowników, budowa autorytetu kierownika, psychologia w kierowaniu ludźmi.
Zajęcia odbywać będą się w formie 2-dniowych zjazdów, średnio co 2 tygodnie. Szkolenia będą prowadzone metodą warsztat opartą na aktywizacji uczestników szkolenia poprzez pracę w małych grupach (ok 13 uczestników).
Warsztaty będą realizowane od VIII 2014 do XI 2014 w Olsztynie. Na początku każdego warsztatu oraz na koniec warsztatów każdy uczestnik rozwiąże test sprawdzający poziom ich wiedzy i umiejętności.
Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu warsztatów jest obecność na 80% godzin zajęć  i pozytywny wynik testu.

W razie pytań pozostajemy do dyspozycji
Biuro projektu „Rejon kompetencji”
Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
ul. Kasprowicza 1, 10-219 Olsztyn
tel. 89 535 02 41

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem projektu:

Regulamin projektu

Prosimy o zapoznanie się z harmonogramami zajęć:

Harmonogram zajęć sprzedaz 1 grupa

Harmonogram zajęć sprzedaz 2 grupa

Harmonogram zajęć zarządzanie 1 grupa

Harmonogram zajęć zarządzanie 2 grupa

Harmonogram zajęć promocja

Harmonogram zajęć angielski 1 grupa

Harmonogram zajęć angielski 2 grupa

Harmonogram zajęć angielski 3 grupa

Harmonogram zajęć angielski 4 grupa

Harmonogram zajęć angielski 5 grupa

Harmonogram zajęć angielski 6 grupa

Harmonogram zajęć niemiecki 1 grupa

Harmonogram zajęć niemiecki 2 grupa

Harmonogram zajęć rosyjski 1 grupa

Harmonogram zajęć rosyjski 2 grupa

Dodatkowe materiały szkoleniowe z zarządzania

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.