Robocza wizyta

Spotkanie z elbląskimi przedsiębiorcami było okazją do złożenia roboczej wizyty w fabrykach stworzonych przez Leszka Wójcika, w skład których wchodzą 3 nowoczesne zakłady: Fabryka Mebli Stolpłyt, Wójcik Fabryka Mebli i Żuławska Fabryka Mebli.

Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. – Grzegorz Smoliński, Wojewoda Warmińsko-Mazurski – Artur Chojecki oraz Dyrektor Wydziału Zarządzania Delegaturą Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu – Karolina Motyka-Kozioł mieli przyjemność zwiedzić jedne z najnowocześniejszych przedsiębiorstw w regionie warmińsko-mazurskim, wyposażone w nowoczesny park maszynowy i zatrudniające w sumie prawie 1200 osób. Produkowane są tutaj  meble o najwyższej jakości i w szerokim asortymencie, co potwierdzają liczne nagrody branżowe i wyróżnienia, a także fakt, że meble sprzedawane są w ponad 20-stu krajach na całym świecie i ponad 250 salonach w całej Polsce.

Do rozwoju tych zakładów swoją cegiełkę dołożyła Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., która wydała właśnie 5 zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie W-M SSE dla Wójcik Fabryka Mebli. To m.in. pomoc publiczna w postaci zwolnienia z podatku dochodowego, przysługująca przedsiębiorcy w ramach takiego zezwolenia, pozwala firmie na realizację niezbędnych inwestycji, dostosowujących zakład do najnowocześniejszych standardów. Przykładem efektywnego wykorzystania tego rodzaju pomocy są właśnie zakłady Pana Leszka Wójcika.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.