Seminarium o kształceniu zawodowym

4 czerwca 2018 r. odbyło się seminarium branżowe, którego głównym tematem było szkolnictwo zawodowe. W Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie rozmawiano o wyzwaniach z jakimi muszą mierzyć się szkoły oraz przedsiębiorcy w obszarze kształcenia zgodnego z potrzebami rynku pracy.

W dyskusji głos zabrali m.in.: Krzysztof Marek Nowacki – Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty; Grzegorz Smoliński – Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA; Lidia Nowacka – Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie oraz Ewa Kaliszuk – Dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych im. Tadeusza Kościuszki w Olsztynie.

Materiał dotyczący tego wydarzenia przygotowała TVP: „Przełamać stereotypy o szkolnictwie zawodowym”.

Jednym z działań podejmowanych na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego jest Program Laboratorium. Realizowane w ramach Programu wizyty młodzieży w przedsiębiorstwach mają pomóc uczniom podjąć decyzję o wyborze szkoły zawodowej.

Więcej informacji na temat Programu znajduje się na naszej stronie internetowej.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.