Targi Brneńskie 2016

Spółka akcyjna Targi Brno (Veletrhy Brno, a.s.) to jeden z głównych graczy na rynku targowym Europy Środkowej. Podstawą działalności firmy jest organizacja targów i wystaw. Program wydarzeń organizowanych przez Spółkę został przedstawiony na spotkaniu w Ambasadzie Republiki Czeskiej w Warszawie, w którym uczestniczył Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. – Grzegorz Smoliński.

 

Zapraszamy zainteresowane firmy do udziału w Targach Brneńskich.

 

Obecnie spółka Veletrhy Brno dysponuje ponad 130 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej. Oprócz targów i wystaw w obiektach Centrum Wystawienniczego organizowane są kongresy, zawody sportowe oraz koncerty.
W brneńskim Centrum Wystawienniczym można uczestniczyć w blisko 40 imprezach targowych, a liczba zwiedzających gości sięga blisko 600 tys. rocznie. W tegorocznym kalendarzu Targów Brneńskich nie zabrakło imprez, które od lat cieszą się zainteresowaniem zarówno wystawców jak i zwiedzających. Moda i wyroby ze skóry, elektrotechnika, przemysł spożywczy i przetwórstwo rolno-spożywcze, maszyny rolnicze, przemysł maszynowy i jego gałęzie: odlewnictwo, przetwórstwo tworzyw sztucznych, spawalnictwo i obróbka powierzchniowa – to najważniejsze targowe tematy w 2016 roku dla Targów Brneńskich. Do tego dochodzi Motosalon.

 

Kalendarz targowy 2016

GO i REGIONTOUR 14-17.01.2016
Nowy rok targowy tradycyjnie otwierają w styczniu Targi Turystyczne GO i REGIONTOUR. Tym razem odbyły się w atmosferze wzrostu gospodarczego i rosnącego zainteresowania podróżami. W obu imprezach targowych uczestniczyło 844 wystawców z 24 krajów, odnotowano również rekord odnośnie zajętej powierzchni wystawienniczej – 10.243 m2. Kusząc 30 tys. zwiedzających wystawcy nie tylko oferowali atrakcyjne miejsca wypoczynku, ale przyciągali zwiedzających ofertą regionalnych kuchni.

STYL/KABO 20-22.02. 2016
Zimowa edycja Międzynarodowych Targów Mody STYL i Międzynarodowych Targów Obuwia i Wyrobów ze Skóry KABO odbyła się w lutym. Podczas Targów swoją szeroką ofertę odzieży oraz wyrobów ze skóry w tym obuwia zaprezentowali detaliści i hurtownicy z Republiki Czeskiej, Słowacji, oraz ze środkowo-wschodniej części Europy, w tym Polski. Ekspozycji tradycyjnie towarzyszyły pokazy najnowszych trendów mody. Edycję letnią zaplanowano na trzy dni sierpnia (27-29.08.2016).

SALIMA/ MBK / INTECO 17-20. 02. 2016 / EmbaxPrint 17-19.02.2016 Festiwal minibrowarów
Podczas Targów SALIMA prezentowane były technologie, maszyny i urządzenia wykorzystywane w przemyśle spożywczym, piekarniczym jak również wyposażenie restauracji i hoteli. Uzupełnieniem oferty są targi MBK i INTECO na których wystawcy oferują produkty spożywcze, napoje bezalkoholowe ale też wina. To jedyna, swego rodzaju platforma do zaprezentowania czeskiej i zagranicznej gamy produktów spożywczych.
Nowością Targów SALIMA był Festiwal Minibrowarów. W breńskim Centrum Wystawienniczym koneserzy piwa oraz specjaliści z branży mieli okazję do degustacji ponad 100 rodzajów piw z 35 minibrowarów z Republiki Czeskiej i Słowacji.
Odbywające się równolegle Międzynarodowe Targi Opakowań i Poligrafii EMBAXPRINT uzupełniły ofertę targów spożywczych. Oprócz nowych maszyn, technologii i materiałów, na Targach EmbaxPrint zaprezentowano interesujący program towarzyszący, np. projekt „Packaging Live“, automatyczną linię do pakowania. Goście targowi „na żywo“ obserwowali proces składania, napełniania, etykietowania i paletyzacji kartonów.

MOTOSALON 03-06.03.2016
W tym roku Targi MOTOSALON zorganizowano w brneńskim Centrum Wystawienniczym z myślą głownie o miłośnikach jednośladów. Zwiedzający mogli zobaczyć nie tylko produkcje seryjne, ale również te specjalnie przygotowane motocykle i wszystko to, co jest związane z tematyką motocyklową. Targi Brno to idealne miejsce spotkań wszystkich miłośników motocykli, którzy chcą zapoznać się z nowościami i trendami w branży.

AMPER 15-18.03.2016
Eksperci z branży elektrotechnicznej spotkali się w marcu podczas Międzynarodowych Targów Elektrotechniki, Elektroniki, Automatyzacji, Komunikacji, Oświetlenia i Technologii Bezpieczeństwa AMPER. W targach każdego roku prezentuje swe produkty i rozwiązania techniczne około 600 wystawców z ponad 20 krajów, w tym także z Polski.

TECHAGRO 03-07.04.2016
Do najważniejszych imprez targowych 2016 roku obok Międzynarodowych Targów Maszynowych MSV należą Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej TECHAGRO.
Na targach TECHAGRO spotka się ponad 700 wystawców z 20 krajów. Przez tereny wystawiennicze przewinie się około 110 tysięcy zwiedzających z 50 krajów. Targi rolnicze składają się z czterech tematycznych imprez. Obok Targów Rolniczych TECHAGRO, odbywają się również Międzynarodowe Targi Weterynaryjne ANIMAL VETEX, Targi BIOMASA – Odnawialne Źródła Energii w Rolnictwie i Leśnictwie oraz SILVA REGINA Międzynarodowe Targi Leśnictwa i Myśliwstwa. Maszyny oraz technologie wykorzystywane w przemyśle rolniczym zaprezentowane są w części TECHAGRO. Określenie to używane jest domyślnie dla całego kompleksu wystaw rolniczych w Brnie.

IBF, DSB, MOBITEX 20-23.04. 2016
Kwiecień na Targach Brneńskich to czas dla branż związanych z budownictwem, Wszystko, czego potrzeba do budowy domu, prezentowane jest podczas targów IBF. Kompleksową ofertę wyposażenia domu i mieszkania przedstawią targi MOBITEX a branża budownictwa drewnianego prezentuje się pod szyldem DSB.

MSV / IMT/ PLASTEX / PROFINTECH / WELDING / FOND-EX 03-07.10.2016
Międzynarodowe Targi Maszynowe MSV są od ponad 50 lat flagową imprezą targową w brneńskim kalendarzu. W tym roku będzie to już 58 edycja. Równolegle do Targów MSV odbędą się na początku października takie imprezy targowe jak: IMT, PLASTEX, PROFINTECH, WELDING, FOND-EX.
W tym roku podczas targów zaprezentują się liczne firmy z Chin, będzie to bowiem kraj partnerski Targów MSV. Wiodącym zagadnieniem tegorocznej edycji jest AUTOMATYZACJA. Ponownie zostanie podjęty temat „Przemysł 4.0 – transformacja procesów produkcyjnych“. W jego ramach zostaną zaprezentowane nowości związane z infrastrukturą miasta, takie jak np. Smart Cities.

Więcej informacji.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.