Tymbark rozbudowuje zakład w Olsztynku

14.09.2017 r. przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.: Grzegorz Smoliński – Prezes Zarządu, Krzysztof Gąsior – Dyrektor Departamentu Infrastruktury oraz starsi inspektorzy: Ewelina Sulkowska oraz Marcin Kemski mieli okazję zobaczyć postępy w realizacji inwestycji Tymbark – MWS sp. z o.o. sp. k. powstającej w ramach zezwolenia wydanego przez Zarząd W-M SSE. W Olsztynku zbliżają się ku końcowi prace związane z budową nowoczesnej hali magazynowo-produkcyjnej.

Krzysztof Pieczara – Wiceprezes Zarządu Tymbark – MWS sp. z o.o. sp. k. oraz Janusz Kądziela – Wicedyrektor Działu Prawnego przedstawili zaawansowanie prac oraz szczegółowe rozwiązania techniczne inwestycji w Olsztynku. W ramach projektu powstają obiekty o powierzchni ok. 21 000 m2, które będą wyposażone w linie produkcyjne przeznaczone do przygotowania i rozlewu soków, napojów, musów owocowych oraz owocowo-warzywnych. Budowany jest również magazyn wysokiego składowania wyrobów gotowych, który wyposażony zostanie w inteligentny system logistyczny umożliwiający optymalizację procesów składowania.

Wizyta była także okazją do zwiedzenia zakładu produkcyjnego, w którym powstają m.in.: soki, napoje, musy, nektary, przeciery oraz koncentraty.

 

Tymbark – MWS sp. z o.o. sp. k. w Olsztynku to dynamicznie rozwijający się zakład produkcyjny. 30.06.2017 r. firma otrzymała drugie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano rozbudowę zakładu przetwórstwa owoców i warzyw w Olsztynku, głównie poprzez inwestycje w park maszynowy.

Więcej informacji o drugim zezwoleniu.

Inwestycja w Olsztynku – Tymbark-MWS.

 

Tymbark – MWS sp. z o.o. sp. k. należy do grupy Maspex, jednej z największych w Europie Środkowo-Wschodniej firm w segmencie produktów spożywczych.
Grupa jest zdecydowanym liderem na rynku soków, nektarów i napojów w Polsce, Czechach, na Słowacji, czołowym producentem na Węgrzech, Litwie, w Rumunii, Bułgarii oraz wiodącym producentem produktów instant (kawa cappuccino, kakao, zabielacze w proszku do kawy, herbatki rozpuszczalne) w Europie Środkowo-Wschodniej. Maspex to także lider na rynku makaronów w Polsce oraz ich wiodący producent w Rumunii. Zajmuje również pozycję lidera na rynku dżemów, keczupów i sosów oraz jest czołowym producentem w segmencie dań gotowych i przetworów warzywnych w Polsce. Firma jest także jednym z głównych producentów wód mineralnych w Rumunii. Marki takie jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz cieszą się ogromnym zaufaniem konsumentów. Produkty powstające w zakładach grupy Maspex są dostępne na wszystkich kontynentach poza Antarktydą – trafiają do ponad 30 państw świata.

Więcej informacji:

Grupa Maspex.

Tymbark.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.