Uczniowie w ERKO

6 grudnia uczniowie z Gimnazjum w Jonkowie, w ramach Programu Laboratorium, odwiedzili Zakłady Metalowe ERKO R. Pętlak spółka jawna Bracia Pętlak. Wizyta rozpoczęła się od krótkiej prezentacji firmy. Następnie młodzież miała okazję poznać zakres czynności oraz warunki pracy na poszczególnych stanowiskach pracy. Uczniowie zobaczyli część administracyjną firmy, dział projektowania, a także dwie hale produkcyjne. W wizycie wzięło udział 53 uczniów uczęszczających do trzecich klas gimnazjum, którzy niedługo będą stali przed wyborem swojej dalszej ścieżki edukacyjnej.

Firma ERKO od 35 lat jest jednym z wiodących producentów różnego typu końcówek i złączek kablowych oraz narzędzi do prac elektrycznych. Jest także producentem m.in.: części do zespołów rurowych stosowanych w lotniczych silnikach turbowentylatorowych, detali obrabianych CNC, mających  zastosowanie w samolotach i śmigłowcach oraz oprzyrządowania technologicznego używanego do wparcia produkcji, montażu i pomiarów.

W ostatnich latach firma zajęła się także liniami i maszynami automatyzującymi procesy produkcyjne, spełniając potrzeby klientów.  Dzięki stałemu rozwojowi kompetencji oraz bogatemu i nowoczesnemu parkowi maszynowemu, w ciągłej produkcji przedsiębiorstwa znajdują się tysiące wyrobów. Własne, innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne, pozwalają na zapewnienie konkurencyjności oferowanych produktów oraz na szybkie reagowanie na potrzeby rynku.

 

 

Film promocyjny firmy:

Więcej informacji o firmie.

Oferta dotycząca praktyk i staży.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.