Uczniowie w największej europejskiej przędzalni

W ramach Programu Laboratorium uczniowie z Gimnazjum w Purdzie odwiedzili w Szczytnie zakład produkcyjny firmy SAFILIN. Młodzież, która niedługo będzie podejmowała decyzje o swojej dalszej ścieżce edukacyjnej miała okazję poznać charakter pracy w fabryce włókienniczej.

W szczycieńskim zakładzie produkowana jest przędza w tzw. technologii mokroprzędziowej, czyli bardzo cienka. Nadaje się ona nie tylko do szycia obrusów i pościeli, ale także ubrań – koszul, spodni czy marynarek. Producentem ubrań z przędzy produkowanej przez Safilin jest m.in. słynny Hugo Boss.

SAFILIN sp. z o.o. posiada dwa zakłady oferujące szeroki wybór przędz lnianych tkackich i dziewiarskich. Zakłady w Miłakowie oraz w Szczytnie zatrudniają około 800 osób, a produkty są eksportowane do odbiorców na całym świecie. Jest to też największa przędzalnia w Europie i jedna z największych na świecie, której tradycje produkcji są kultywowane przez rodzinę Salmon od 1778 roku. Firma Safilin znana jest i ceniona jako producent znakomitej jakości przędz wykonywanych z czystego lnu oraz lnu z domieszkami innych surowców.

Więcej informacji o firmie.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.