Uczniowie z Olsztynka w fabryce Mebli Wójcik

28 kwietnia 2017 r. młodzież z Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku odwiedziła w ramach Programu Laboratorium Fabrykę Mebli Wójcik w Elblągu. Uczniowie po krótkiej prezentacji firmy mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje nowoczesny zakład produkujący meble. W trakcie wizyty, młodzież odwiedziła magazyn wysokiego składowania oraz halę produkcyjną, gdzie mogła zapoznać się z pracą stolarzy. Zwiedzanie jednego z najnowocześniejszych przedsiębiorstw w regionie warmińsko-mazurskim zakończyło się wizytą w biurze projektowania mebli.

 

Grupa Wójcik to trzy nowoczesne fabryki (Fabryka Mebli Stolpłyt, Wójcik Fabryka Mebli oraz Żuławska Fabryka Mebli) zlokalizowane w Elblągu, specjalizujące się w produkcji mebli skrzyniowych do samodzielnego montażu. Jest to jeden z największych pracodawców w regionie, zatrudniający 1500 osób. Meble produkowane w zakładach sprzedawane są w ponad 250 salonach w Polsce i w 20 państwach świata.  

Pierwszy zakład produkcyjny został założony przez stolarza Leszka Wójcika w 1986 r. Od tego czasu firma pozostaje w rękach rodziny Wójcik i z roku na rok powiększa swoje możliwości produkcyjne. Na 77 tys. m2 powierzchni funkcjonuje magazyn wysokiego składowania wyposażony w zaawansowany system informatyczny WMS oraz nowoczesny park maszynowy renomowanych producentów. Każdego miesiąca firma zużywa do produkcji mebli ponad 11 tys. m3 płyty, a z linii produkcyjnych tygodniowo zjeżdża ponad 50 tys. sztuk mebli.

Marka Meble Wójcik została wielokrotnie wyróżniona w konkursach wizerunkowych czy prestiżowych rankingach, a produkty z jej kolekcji otrzymały wiele nagród branżowych. Do najważniejszych wyróżnień Mebli Wojcik należą m.in. takie nagrody jak: Diament Forbesa, Produkt Roku Magazynu Meble Plus, Złoty Medal Poznańskich Targów Meblowych, Diament Meblarstwa, Gazele Biznesu Magazynu Puls Biznesu czy tytuł Dobrej Firmy Magazynu Rzeczpospolita.

Więcej informacji o firmie.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.