W Elblągu powstanie Centrum Innowacyjnych Technologii Sorpcyjnych NET

29.06.2018 r. zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej otrzymała New Energy Transfer sp. z o.o. Dokument został wręczony Prezesowi Zarządu – Dominikowi Pawlakowi przez Prezesa Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA – Grzegorza Smolińskiego oraz Wiceprezes – Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg.

Planowane przedsięwzięcie dotyczy budowy nowego zakładu produkcyjnego – Centrum Innowacyjnych Technologii Sorpcyjnych NET. Na podstawie zgłoszenia patentowego będą w nim wytwarzane innowacyjne chłodziarki sorpcyjne. Uruchomienie produkcji jest wynikiem wdrożenia wyników prac B+R w ramach projektu budowy największego na świecie zakładu odsalania wody z zastosowaniem technologii adsorpcyjnej (Solar Village w Arabii Saudyjskiej), gdzie New Energy Transfer sp. z o.o. wykonała i dostarczyła adsorpcyjny system do produkcji chłodu i odsolonej wody.

W ramach projektu, przedsiębiorstwo zakłada poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 24 780 000 zł oraz zatrudnienie minimum 20 nowych pracowników. Inwestycja powstanie w Elblągu na działce o powierzchni 2,50 ha.

New Energy Transfer sp. z o.o. jest polską, specjalistyczną firmą inżynierską i naukowo – badawczą, której specjalizację stanowią innowacyjne sorpcyjne technologie służące do odzysku ciepła niskoparametrowego i odpadowego oraz zamiany go w ciepło użyteczne, chłód lub odsoloną wodę pitną.

05.02.2018 r. New Energy Transfer sp. z o.o. otrzymała zgodę na utworzenie na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej centrum badawczo-rozwojowego. O inwestycji w Nidzicy można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Centrum badawczo-rozwojowe New Energy Transfer z zezwoleniem W-M SSE. 

Więcej informacji o firmie.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.