Wiceminister Rozwoju Olga Semeniuk z wizytą na terenie W-M SSE

9 lipca 2020 r. Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną odwiedziła  Wiceminister Rozwoju Olga Semeniuk. Wiceminister zwiedziła zakład produkcyjny firmy Europrofil sp. z o.o. z Olsztynka. To jeden z inwestorów, który z  powodu epidemii koronawirusa przestawił się na produkcję maseczek ochronnych. W kwietniu firma odnotowała znaczny spadek przychodów i aby ustabilizować sytuację finansową skorzystała ze wsparcia w ramach Tarczy Finansowej.

Warmia i Mazury również wykorzystywały narzędzia Tarczy Antykryzysowej i Finansowej. Na dzień dzisiejszy w skali ogólnopolskiej mamy już 112 miliardów złotych na kontach przedsiębiorców. To jest 5 mln ochronionych miejsc pracy – powiedziała dziennikarzom Wiceminister Olga Semeniuk.

Następnie Wiceminister wraz z Naczelnik Wydziału Rzemiosła w Ministerstwie Rozwoju Pauliną Woźniecką rozmawiała z Zarządem i pracownikami Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. o problemach, z którymi borykają się strefowi inwestorzy oraz propozycjach rozwiązań, które pomogłyby firmom przetrwać okres pandemii COVID-19 i zapewnić warunki do realizacji inwestycji.

Dyskutowano również o promocji regionalnych polskich produktów rzemieślniczych przez Specjalne Strefy Ekonomiczne, o działaniach W-M SSE S.A. na rzecz wsparcia szkolnictwa zawodowego. Wiceminister podkreśliła, że w styczniu Ministerstwo Rozwoju powołało Wydział Rzemiosła i Kwalifikacji Zawodowych, który kompleksowo ma zajmować się rozwiązywaniem problemów związanych z funkcjonowaniem rzemieślników.

Na koniec wizyty goście odwiedzili tereny inwestycyjne W-M SSE S.A. zlokalizowane przy ul. Bublewicza w Olsztynie, gdzie powstają nowe inwestycje.

 

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.