Wizyta w ES System Wilkasy

17 listopada 2020 roku Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. odwiedził jednego z największych producentów opraw oświetleniowych w Polsce – firmę ES System Wilkasy sp. z o.o. Na spotkaniu poruszane były między innymi sprawy związane z planami inwestycyjnymi przedsiębiorstwa.

ES System Wilkasy sp. z o.o. jest jednym z trzech zakładów produkcyjnych Grupy Kapitałowej ES-SYSTEM – wiodącej polskiej firmy w branży oświetleniowej. Przedsiębiorstwo jako pierwsze w powiecie giżyckim otrzymało decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wydaną przez Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. Na spotkaniu poruszane były m.in. sprawy związane z planami dotyczącymi dalszego rozwoju firmy oraz współpracą z Gminą Giżycko. W rozmowach wzięli udział: Grzegorz Kłoczko  – Wiceprezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Artur Kubacki – Prezes Zarządu ES-SYSTEM Wilkasy sp. z o.o., Marek Jasudowicz – Wójt Gminy Giżycko, Jan Olbert – Główny Księgowy ES-SYSTEM Wilkasy sp. z o.o. oraz Marcin Kemski – Starszy Inspektor Departamentu Infrastruktury Strefy.

ES System Wilkasy sp. z o.o. obecnie zatrudnia około 500 pracowników i zajmuje się produkcją szerokiego asortymentu profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych LED o wysokiej wydajności przeznaczonych dla środowisk architektonicznych, przemysłowych, handlowych i miejskich. Produkty obejmują wiele zastosowań oświetleniowych i oferują liczne konfiguracje, pozwalając rozwiązywać najróżniejsze wyzwania oświetleniowe, od małych wnętrz biurowych, po galerie handlowe, sale koncertowe, duże stadiony, ośrodki edukacji i przestrzenie medyczne. W grudniu 2019 roku firma połączyła siły ze skandynawskim liderem branży, od ponad 70 lat projektującym, produkującym i dostarczającym profesjonalne rozwiązania oświetleniowe na rynek globalny i jest częścią Grupy Glamox.

6 grudnia 2018 r. ES System Wilkasy sp. z o.o. otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. decyzję o wsparciu inwestycji, w ramach której zadeklarowała poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 11 300 000 złotych. Przedsięwzięcie realizowane jest w Wilkasach na nieruchomości o powierzchni 4,57 ha i polega na zakupie maszyn oraz urządzeń dla wydziałów produkcji. W wyniku realizacji inwestycji zaplanowano m.in.: zwiększenie prędkości dotychczasowych procesów, wykonywanie detali o lepszych parametrach, wzrost wydajności i zwiększenie wolumenu produkcji, a także usprawnienie procesów projektowania i planowania produkcji oraz logistyki. 

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.