WIZYTA W MICHELIN

Dr Krzysztof Senger – Członek Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. (PAIH) miał okazję zwiedzić największą fabrykę opon w Polsce i jedną z największych na świecie – Michelin Polska S.A. Wizyta odbyła się 28.04.2017 r. W spotkaniu udział wzięli Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Jarosław Michalak – Prezes Zarządu oraz Dyrektor Generalny Michelin Polska S.A., Mariusz Duda – Dyrektor Finansowy Michelin Polska, Grzegorz Wojasiński – Dyrektor ds. Public Affairs Michelin Polska, Grzegorz Smoliński – Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg – Wiceprezes Zarządu oraz Krzysztof Gąsior – Dyrektor Departamentu Infrastruktury Strefy.

Przedstawiciele Michelin Polska S.A. zaprezentowali gościom poszczególne działy produkcji oraz park technologiczny firmy oraz przedstawili etapy rozwoju fabryki, która obecnie zajmuje teren o powierzchni 187 hektarów. Taki kształt przedsiębiorstwa nie byłby możliwy bez współpracy z Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. Olsztyńska fabryka działa w oparciu o trzecie Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie W-M SSE, w ramach których zainwestowano 1 800 000 000 złotych.

 

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. jest agencją promocji inwestycji, mającą na celu promocję Polski w świecie, ze szczególnym uwzględnieniem promocji polskiej gospodarki oraz napływu zagranicznych inwestycji do Polski.
PAIH działa jako spółka akcyjna, której jedynym akcjonariuszem jest Skarb Państwa. Pod względem merytorycznym Agencja nadzorowana jest przez Ministerstwo Rozwoju.
Agencja oferuje bezpłatne usługi obejmujące, m.in.:
• pomoc w wyborze lokalizacji inwestycji w Polsce;
• organizację wizyt inwestorów w potencjalnych lokalizacjach;
• informowanie na temat otoczenia prawno – gospodarczego;
• informowanie o dostępnych zachętach inwestycyjnych;
• ułatwianie kontaktów z władzami centralnymi oraz lokalnymi;
• identyfikację dostawców oraz kontrahentów;
• opiekę poinwestycyjną dla inwestorów (wsparcie reinwestycji firm w Polsce).

Więcej informacji o agencji

 

Michelin Polska jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach zatrudniającym około 4.500 osób. Firma rozpoczęła działalność handlową w Polsce w 1994 r. Rok później objęła większościowy pakiet Stomilu Olsztyn, a następnie rozpoczął się proces inwestycyjny, rozbudowa i modernizacja fabryki. W ciągu 21 lat Michelin zainwestował w olsztyńską fabrykę miliard euro. Dzięki inwestycjom fabryka stała się jedną z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie na świecie.
Michelin Polska S.A. produkuje opony do samochodów osobowych, terenowych, dostawczych, ciężarowych oraz do pojazdów rolniczych, a także formy do produkcji opon, kordy i mieszankę gumową. Do fabryki należy też nowoczesne Centrum Logistyczne o powierzchni 110 tys. metrów kwadratowych, które jest jednym z największych magazynów Michelin na świecie i największym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Więcej informacji o firmie

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.