PAIH wspiera proces internacjonalizacji

Polska Agencja Inwestycji i Handlu realizuje projekt Polskie Mosty Technologiczne skierowany do polskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Głównym założeniem projektu jest pomoc innowacyjnym przedsiębiorstwom w procesie internacjonalizacji na rynkach poza unijnych.

Wsparcie w ramach projektu to m.in.:

 • wysokiej jakości usługi doradczo – szkoleniowe na temat wybranego rynku zagranicznego i procesu budowy strategii;
 • pomoc w stworzeniu strategii ekspansji;
 • merytoryczne i operacyjne wsparcie Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu podczas maksymalnie miesięcznego pobytu na rynku docelowym.

Projekt Polskie Mosty Technologiczne zakłada stworzenie oraz pomoc we wdrożeniu strategii ekspansji, na danym rynku zagranicznym w oparciu o granty Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Pierwszy nabór wniosków planowany jest w drugim kwartale 2018 r. do: USA, Kanady i Meksyku.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu będzie dążyć do realizacji trzech rund naborów rocznie po maksymalnie pięćdziesięciu przedsiębiorców każda. W przypadku zwiększonego zainteresowania przedsiębiorców dopuszcza się realizację większej liczby rund.

Projekt składa się z następujących komponentów:

 1. Seminarium otwierające – przedstawienie głównych założeń projektu, harmonogramu warsztatów krajowych oraz wstępnej analizy rynków docelowych;
 2. Etap krajowy – udział w trzydniowym seminarium, podczas którego przygotowana będzie wstępna wersja strategii ekspansji na wybrany rynek zagraniczny;
 3. Konsultacje indywidualne z ekspertami, mające na celu wypracowywanie finalnej wersji strategii ekspansji;
 4. Etap zagraniczny polegający na wdrażaniu strategii ekspansji na rynku docelowym ze wsparciem merytorycznym ekspertów zewnętrznych oraz przedstawicieli Centrali i Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Realizacja projektu nie powinna przekroczyć dziewięciu miesięcy.

Więcej informacji.

Udostępnij artykuł

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • StumbleUpon
 • Add to favorites
 • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.