wsparcie z funduszy unijnych dla branży meblarskiej i drzewnej

Od 14.03.2017 r. do 28.04.2017 r. będzie można składać wnioski o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych sektora leśno-drzewnego i meblarskiego w ramach programu WoodINN.

WoodINN to program sektorowy adresowany do przedsiębiorców lub konsorcjów przedsiębiorstw (składających się wyłącznie z przedsiębiorców). Dofinansowanie udzielane jest na realizację projektów, które obejmują badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe albo eksperymentalne prace rozwojowe (projekt, w którym nie przewidziano eksperymentalnych prac rozwojowych nie uzyska dofinansowania).

Budżet przeznaczony na dofinansowanie projektów wynosi 120 000 000 PLN. Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi 1,5 mln PLN. Maksymalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi 12 mln PLN.

Intensywność pomocy publicznej, liczona jako stosunek ekwiwalentu dotacji brutto do kosztów kwalifikowalnych, nie może przekroczyć:
1) 100% kosztów kwalifikowalnych – w przypadku badań podstawowych;
2) 50% kosztów kwalifikowalnych – w przypadku badań przemysłowych;
3) 25% kosztów kwalifikowalnych – w przypadku prac rozwojowych;
4) 50% kosztów kwalifikowalnych – w przypadku studiów wykonalności.

Zwiększenie intensywności pomocy publicznej w związku z realizacją projektu jest możliwe po spełnieniu warunków, o których mowa w w § 14 rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Projekt dofinansowany w ramach konkursu musi dotyczyć wyłącznie jednego z tematów wymienionych w Zakresie tematycznym konkursu.

Więcej informacji.

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.