Złoty Medal dla firm meblarskich z Warmii i Mazur

W Wielkopolsce odbyły się Międzynarodowe Targi Poznańskie – największe biznesowe spotkanie branży meblarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku do stolicy Wielkopolski zjechało 260 firm z Polski i zagranicy.

W wydarzeniu tym wzięli również udział Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. – Grzegorz Smoliński, Wojewoda Warmińsko-Mazurski – Artur Chojecki oraz Dyrektor Generalny Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie – Paweł Żukowski.

W tym roku, dwie firmy meblarskie prowadzące działalność na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zostały nagrodzone podczas tych największych targów meblowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Statuetki otrzymały: Fabryka Mebli TARANKO Aleksander Taranko  z Morąga (kolekcja mebli FLORENCJA, Projekt: Lubomira Taranko) oraz Wójcik Fabryka Mebli z Elbląga (kolekcja mebli TORONTO, Projekt: Andrzej Lęckoś).

To wielka przyjemność i zaszczyt, że firmy z naszego województwa otrzymały tak prestiżowe nagrody, tym bardziej, że obydwie firmy prowadzą działalność na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jest to również przykład, jak pieniądze zaoszczędzone w wyniku zwolnienia firmy z podatku dochodowego można przeznaczyć na inwestycje w dalszy rozwój przedsiębiorstwa i kreowanie marki rozpoznawalnej za granicami naszego kraju.

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która jest przyznawana innowacyjnym produktom najwyższej jakości. Do konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich rocznie startuje niemal 500 produktów, jednak tylko osiem zyskuje pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury i otrzymuje to prestiżowe wyróżnienie.

Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. – Grzegorz Smoliński, Wojewoda Warmińsko-Mazurski – Artur Chojecki oraz Dyrektor Generalny Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odwiedzili również stoisko firmy Szynaka-Meble Sp. z o. o., która jest wiodącym producentem mebli w Polsce. Obecnie Grupę Meblową tworzy 5 zakładów produkcyjnych (93 850 m2 pow. hal produkcyjnych) zlokalizowanych w województwie warmińsko-mazurskim i wielkopolskim.

 

Zachęcamy również do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia wyemitowaną przez TVP Olsztyn:

Firmy z Warmii i Mazur produkują meble na medal.

 

Udostępnij artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
< powrót

warmińsko-mazurska
specjalna strefa ekonomiczna sa

ul. Barczewskiego 1, 10 - 061 Olsztyn
tel.: +48 89 535 02 41
e-mail: wmsse@wmsse.eu

Copyright © 2016 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA w Olsztynie
Realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.