Przejdź do treści strony

NOWA INWESTYCJA W DOBRYM MIEŚCIE

9 stycznia 2024 roku Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał 146. decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Otrzymała ją Jutrzenka Dobre Miasto Sp. z o.o. 

Planowana inwestycja to rozbudowa istniejącego zakładu zajmującego się produkcją słodyczy. W ramach projektu przewidziana jest budowa kompleksu o łącznej powierzchni użytkowej około 7 000 m², na którą składać się będzie część produkcyjna, magazynowa i zaplecze socjalne. Rozbudowane zostaną też posiadane linie technologiczne do produkcji krówek, śliwek w czekoladzie, draży i cukierków czekoladowych. Firma zaplanowała poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 39 999 583,33 złotych i jest to już druga decyzja firmy w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. 

Jutrzenka Dobre Miasto Sp. z o.o. to wiodący producent słodyczy w Polsce. Spółka jest jednym z największych polskich producentów produktów pomadowych, w tym krówek a także draży. Spółkę wyróżnia śliwka w czekoladzie oparta na recepturze z 1956 roku oraz krówka mleczna z masłem produkowana na niezmienionej tradycyjnej recepturze. 

Więcej informacji o firmie